Середа, 22.01.2025, 07:07
Відділ культури, молоді та спорту Гощанської районної державної адміністрації
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
.

Про нас пишуть

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

РОЗДІЛ III. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДУКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ.

ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

Адміністрація відділу культури і туризму зобов’язується:

3.1. Не вивільняти жодного працівника, який є членом профспілки, без попередньої згоди Профкому у випадках і порядку, установлених законодавством.

3.2. Вживати заходів для запобігання масовим вивільненням, у тому числі шляхом проведення консультацій з Профкомом, з метою пом'якшення наслідків масових звільнень та зменшення чисельності вивільнених працівників (ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення»).

Дотримуватись гранично допустимого рівня скорочення штату не більше 5% (або відповідно до галузевої угоди) протягом календарного року.

3.3. Врегулювати питання забезпечення зайнятості працюючих, недопущення безпідставного скорочення чисельності працівників і робочих місць, у тому числі шляхом:

першочергового скорочення вакансій та сумісників;

скасування роботи в надурочний час, у вихідні та святкові дні;

скорочення адміністративно-управлінських витрат;

припинення укладання нових трудових договорів, у тому числі і на визначений термін, на період, коли планується звільнення.

3.4. Залучати працівників інших підприємств на умовах цивільно-правових договорів після попереднього інформування Профкому.

3.5. Укладати з працівниками безстрокові трудові договори. І тільки якщо є підстави, він має право укласти строковий трудовий договір.

Керуючись ч.2 ст. 23 КЗпП України – строковий трудовий договір укладають, коли працівника неможливо прийняти безстроково через: характер роботи, умови виконання роботи, інтереси працівника, вимоги законодавства.

Прийняття за строковим договором за відсутності цих умов – підстава визнати його недійсним у частині визначення строку. Роботодавець зобов’язаний довести, чому неможливо укласти трудовий договір на невизначений строк.

3.6. Організувати та здійснювати професійне навчання, підвищення кваліфікації та перенавчання працівників установи відповідно до власних потреб, але не рідше одного разу в 5 років.

Конкретні строки професійного навчання узгоджувати з Профкомом.

У разі проведення за рахунок коштів установи професійної підготовки та перекваліфікації працівника з відривом від виробництва зберігати за ним місце роботи (посаду) та його середню заробітну плату, забезпечити працевлаштування в установі за набутою з ініціативи Роботодавця професією.

3.7. У разі виникнення необхідності змін в організації виробництва і праці, що призведуть до скорочення чисельності працівників, не пізніше, ніж за три місяці надавати Профкому інформацію щодо намічених звільнень, включаючи інформацію про причини звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни їх проведення (ст. 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»).

3.8. У період після попередження працівника про звільнення за скороченням штату і до моменту звільнення надавати йому можливість пошуку роботи за межами установи до 4 годин на тиждень з оплатою.

3.9. При відсутності повних тарифних ставок у штатних педагогічних працівників районної школи мистецтв не приймати на роботу нових працівників.

3.10. Залучати до викладацької роботи керівних, педагогічних працівників районної школи мистецтв, інших підприємств, установ, організацій на умовах погодинної оплати лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку.

3.11. Не допускати зменшення обсягу навчального навантаження особам передпенсійного віку.

3.12.Звільнення педагогічних працівників за сумісництвом здійснювати після закінчення навчального року, або в разі невиконання ними посадових інструкцій та правил внутрішнього розпорядку.

3.13. При звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти, у першу чергу, між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження та відповідну кваліфікацію.

3.14. Передбачити зобов’язання, що стосуються зайнятості осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці (відповідно до ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення»), а саме:

створення робочих місць;

пільгові умови оплати праці в період адаптації;

навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

3.15.Здійснювати прийом на роботу нових працівників, лише у випадках забезпечення роботою працюючих, і якщо не прогнозується їх вивільнення на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України.

3.16. Забезпечити переважне право протягом року на працевлаштування працівників, вивільнених з організацій, установ за п. 1 ст. 40 КЗпП України, у разі виникнення потреби прийняття на роботу працівників аналогічної професії.

3.17. Не брати на роботу нових працівників тих категорій, які є в достатній кількості, працюють у режимі неповної зайнятості або згідно з прогнозом будуть звільнятися.

3.18. Забезпечувати оптимальний варіант розкладу навчальних занять,

своєчасний розподіл і затвердження педагогічного навантаження на навчальний рік. Педагогічне навантаження розподіляти залежно від кількості

годин, передбачених навчальними планами, наявністю відповідних педагогічних кадрів й інших конкретних умов, які створилися у школі, з дотриманням Кодексу законів про працю України.

Визначати педагогічне навантаження викладачів за такими

критеріями:

- рівень фахової освіти;

- належний рівень професійної підготовки;

- результативність та якість роботи;

- фізичний та психічний стан здоров'я, який дозволяє виконувати

професійні обов'язки.

3.19. В умовах обмеженості і недостачі бюджетних коштів, що

виділяються на фінансування установ, підтримувати і розвивати ініціативні

пропозиції членів трудового колективу у частині розвитку різних напрямків діяльності установ, розвитку концертної діяльності, постановки вистав, організації та проведення конкурсів і фестивалів та інших напрямків діяльності з метою одержання додаткових засобів для збереження і розвитку матеріально-технічної бази установ, забезпечення її нормальної роботи в теперішніх економічних умовах держави.

Сприяти членам трудового колективу в реалізації їхніх творчих задумів.

ідей усіма можливими силами і засобами з метою забезпечення продуктивної зайнятості співробітників установ, матеріального стимулювання їхньої праці, використовуючи для цього отримані кошти від додаткових видів діяльності в тому числі тих, що діють на принципах самоокупності, діяльності гуртків, художніх виставок тощо.

3.20. Надавати пільги по оплаті за навчання учням школи, згідно діючих нормативних документів, рішення Педагогічної ради школи, наказів відділу культури і туризму та за погодження з районною радою.

3.21. За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток в установі.

Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України

Адміністрація відділу культури і туризму і районна організація профспілки працівників культури домовились: усі питання, що стосуються соціально-економічних і трудових відносин вирішувати згідно з чинним законодавством, цим колективним договором і за погодженням з профспілковим комітетом.

,

Профком зобов’язується:

3.22. Вести роз’яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захисту працівників, які підлягають вивільненню.

3.23. Забезпечувати захист вивільнюваних працівників згідно з чинним законодавством. Контролювати надання працівниками переважного права залишення на роботі відповідно до ст. 42 КЗпП України. Не допускати звільнення за ініціативою адміністрації вагітних, жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина друга ст. 149 КЗпП України), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитинуз інвалідністю (ст. 184 КЗпП України).

3.24.Здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства з питань зайнятості в установі, вносити Роботодавцеві пропозиції щодо вдосконалення цієї роботи.

3.25 Давати згоду на звільнення працівників за скороченням штату тільки у випадку, коли вичерпано всі можливості працевлаштування в даній установі, і не давати згоди у випадку відсутності коштів для повного розрахунку з працівниками, які вивільняються.

3.26. Погоджувати строки та обсяги професійного навчання та перекваліфікації працівників.

3.27. Здійснювати контроль за виконанням в закладі законодавчих і нормативних актів з питань праці і зайнятості. Надавати членам профспілки безкоштовну правову допомогу шляхом юридичних консультацій, представництва їх трудових і соціально-економічних прав та інтересів в органах державної влади та місцевого самоврядування.


Карта
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
КРАСНОСІЛЬСКІ ВІТРЯКИ
Всеукраїнський фестиваль
народної творчості, історії
та побуту

http://krasnosilvit.at.ua
Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz