IХ. ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ОРГАНІЗАЦІЙ ПРОФСПІЛКИ
Стаття 84. Ревізійна комісія Профспілки обирається загальними зборами, конференцією, терміном на 5 років і підзвітна органам, що їх обрали.
Повноваження комісії починаються з моменту оголошення рішення про її обрання і закінчуються з моменту прийняття рішення про обрання нового складу комісії.
Повноваження та порядок її роботи визначаються Положенням про ревізійну комісію, яке затверджується загальними зборами, конференцією.
Ревізійна комісія на своїх засіданнях обирає голову комісії та його заступника.
В організаціях Профспілки чисельністю до 15 членів ревізійні комісії не обираються.
Члени ревізійної комісії мають право участі у засіданні відповідного органу Профспілки з правом дорадчого голосу.
Ревізійна комісія несе відповідальність за якість і достовірність проведених ревізій.
Стаття 85. Керуючись положенням, затвердженим з’їздом, ревізійні комісії Профспілки всіх рівнів виконують такі функції:
здійснюють контроль за
а) виконанням положень Статуту Профспілки, рішень з’їздів та інших органів,
б) дотриманням норм внутрішньоспілкової демократії,
в) формуванням та виконанням профспілкового бюджету організації відповідного рівня,
г) повним і своєчасним надходженням і перерахуванням профспілкових внесків від відповідних організацій до вищих організацій Профспілки,
д) ефективністю використання коштів і майна відповідних організацій Профспілки,
перевіряють стан обліку членів Профспілки, ведення діловодства, своєчасність розгляду пропозицій, заяв і скарг членів Профспілки.
Ревізійна комісія Профспілки має виключне право ревізувати виконання бюджету та фінансово-господарську діяльність Профспілки.
Перевірка роботи з вищезгаданих питань проводиться не рідше одного разу на рік.
Комісії всіх рівнів взаємодіють і підтримують відносини між собою з метою досягнення об’єктивного і ефективного результату в роботі.
Стаття 86. Засідання ревізійних комісій відбуваються у разі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
Стаття 87. Член Профспілки не може одночасно обиратися до складу ревізійної комісії та іншого виборного органу у своїй організації.
Стаття 88. Мандатна комісія обирається на з’їзді, загальних зборах Профспілки, конференції регіональної, територіальної організації одночасно з виборами відповідного виборного органу Профспілки з числа делегатів на той самий строк повноважень. Порядок і зміст її роботи визначається Положенням про мандатну комісію, яке затверджується відповідно з’їздом, конференцією.
Стаття 89. Мандатна комісія в період між з’їздами, конференціями проводить перевірку повноважень членів виборних органів Профспілки всіх рівнів у разі обрання їх шляхом прямого делегування, а також у разі відкликання або заміни членів виборного органу, і вносить щодо них пропозиції на засідання відповідного комітету Профспілки.
Мандатна комісія розглядає заяви та документи профспілкових організацій, які виявили бажання стати на облік до організацій Профспілки відповідного рівня, приймає рішення та виносить його на затвердження президії відповідного комітету.
Стаття 90. Засідання мандатної комісії проводяться у разі необхідності.