Неділя, 22.12.2024, 13:56
Відділ культури, молоді та спорту Гощанської районної державної адміністрації
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
.

Про нас пишуть

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Тобі потрібна профспілка – ти потрібен профспілці



«Громадяни України мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економісних прав та інтересів. Професійні спілки є громадськими організаціями, що об’єднують громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Професійні спілки утворюються без попереднього дозволу на основі вільного вибору їх членів»

 Стаття 36 Конституції України

«Особи, які чинять перешкоди здійсненню права громадян на об’єднання у профспілки, а також посадові та інші особи, винні у порушенні законодавства про профспілки, які своїми діями або бездіяльністю перешкоджають законній діяльності профспілок, їх об’єднань, несуть дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів»

 Стаття 46 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності"

Що таке профспілка ?

Профспілка – це незалежна від держави та бізнес-структур організація найманих працівників чи студентів. Вона утворюється для захисту їхніх трудових, соціально-економічних прав та інтересів.

У сприйнятті багатьох людей старшого покоління слово «профспілка» асоціюється з отриманням путівок, організацією новорічних свят, розподілом «дефіцитів». Раніше роль профспілок дійсно була такою, бо зарплати, премії, «прогресивки» виплачувалися вчасно, а конфлікти між працівниками і адміністрацією підприємств відбувалися рідко.

Нині ситуація докорінно змінилася. Більшість підприємств стали приватними. Часто їхнім працівникам зарплату платять у конвертах або не виплачують її місяцями. Рівень оплати праці – низький, а умови роботи – важкі, нерідко – небезпечні. Тривалість робочого дня, як правило, ненормована, а відпустки – короткотривалі або зовсім не надаються. Гарантій в оплаті «лікарняних» немає. Держава практично не має впливу на нових власників – усе вирішують вони. Рівень оплати праці у комунальних та державних закладах також є низький.

Глобалізація охопила усю планету. Носіями економічної та соціальної політики держави стають наднаціональні структури, зокрема, транснаціональні компанії. Все більшого розповсюдження набувають форми запозиченої праці, коли підприємство не наймає на роботу працівників, а купує його послуги у кадрових агентствах. При цьому працівник позбавляється будь-яких прав та соціальних гарантій.

У таких умовах тільки профспілка може захистити працівника від свавілля роботодавців та капіталу!

Настав час зрозуміти, що лише об’єднавшись у профспілку, працівник зможе відстояти свої законні
трудові права !

Якщо вас у колективі троє і більше, то незалежно від того працюєте ви на державному чи приватному підприємстві або в транснаціональній корпорації, ви можете створити свою профспілкову організацію, яка незалежна від роботодавця!


Тобі потрібна профспілка –
ти потрібен профспілці!


Профспілка – твій захист

Чи потрапляв ти хоч раз у ситуацію, коли:

- тобі несвоєчасно виплачували зарплату?

- тобі обіцяли достойну зарплату, а платять - мінімальну?

- ціни зростають швидше, ніж твоя зарплата ?

- тебе змушують працювати по 10-12 годин щодня ?

- ти працюєш у шкідливих умовах, не маючи надійних засобів захисту ?

- тобі не оплачують «лікарняний», якщо ти захворів ?

- тебе лякають штрафами за будь-яку провинність?

- принижують твою людську гідність?

- тобі не надають відпустки або її не оплачують чи тривалість твоєї відпустки становить лише 14 днів?

- тебе незаконно звільняють з роботи чи скорочують ?

- ти відчуваєш безвихідь, бо не можеш протистояти роботодавцю?

- ти хочеш бодай щось змінити на краще?

Чи намагався ти знайти вирішення цієї ситуації?

Чи під силу це тобі самому?

Чи замислювався ти над тим, що є реальною силою, яка допоможе тобі ?

Навіщо тобі потрібна профспілка?

Профспілка:


- роз’яснить твої трудові права, які гарантовані законами держави;

- навчить тебе їх захищати;

- безкоштовно надасть тобі кваліфіковану юридичну допомогу, захист прав у судах, організацію звернень до органів влади при незаконних діях роботодавця;

- відстоюватиме твої права на: нормальну тривалість робочого часу, гідний рівень оплати праці, безпечні та нешкідливі умови роботи, відпочинок та поновлення свого здоров’я;

- вестиме від імені найманих працівників переговори з власником (його представником) підприємства чи фірми, на якій ти працюєш і укладе вигідний для тебе колективний договір.

Профспілка – це об’єднання колективного розуму працівників, яке позитивно впливає на соціальну політику конкретного підприємства, протистоїть відчуженню людини праці від її результатів.

Наша сила – в єдності
Ніхто не зможе змінити наше життя на краще, окрім нас самих


Поодинці нас легко зламати: залякати, звільнити, затягати по судах. Працівник одноосібно не в змозі протистояти роботодавцю у боротьбі за свої права, за повагу людської гідності .

Разом ми – сила ! Якщо нас багато – нам нема чого боятися! Чим більше працівників об’єднуються у профспілку, тим вона сильніша, тим ефективніше вона здатна захищати права спілчан і досягати виконання вимог колективу щодо гідної праці !

Як профспілка може захистити тебе
у разі незаконного звільнення?


Законодавством держави гарантовано, що члена профспілки не можна звільнити з ініціативи роботодавця без згоди виборного профспілкового органу (профкому) чи представника профспілки на цьому підприємстві. Саме тому членство у профспілці є єдиним ефективним захистом від незаконного звільнення.

Профспілковий комітет (або представник профспілки) здійснює контроль за дотриманням законодавства при звільненні працівника та наданням йому соціальних гарантій та пільг.

У разі скорочення чисельності або штатів, реструктуризації чи закриття підприємства роботодавець зобов’язаний завчасно провести з профспілковим комітетом консультації щодо запобігання чи зменшення звільнень, пом’якшення їх несприятливих наслідків: зокрема, щодо перепідготовки та сприяння працевлаштуванню тих, хто звільняється; надання оплачуваних днів для пошуку іншої роботи; розміру виплати вихідної допомоги тощо.

Профком контролює: чи попередив працівника власник за 2 місяці про можливе скорочення, чи запропонував йому вакантні посади, що є на підприємстві, чи правильно визначив тих працівників, які мають переважне права на залишення на роботі та ряд інших моментів.

Гідна зарплата та пенсія

Як профспілка може захистити тебе
у трудових відносинах з роботодавцем та 
щодо заробітної плати і пенсій!


Якщо на підприємстві існує профспілкова організація, власник не має права одноосібно на свій розсуд встановлювати норми праці, робочого часу і оплату праці її працівників. Все це відбувається за погодженням з профспілковою організацією. З профспілкою також погоджуються правила внутрішнього трудового розпорядку, графіки змінності, відпусток працівників, отримання дозволу на залучення до надурочних робіт. 

Профспілка узагальнює пропозиції працівників та веде від їх імені переговори з роботодавцем щодо укладення колективного договору. Колективний договір – це юридичний документ, яким регулюються усі трудові відносини на конкретному підприємстві, в установі, організації, кампанії, фірмі.

Тому саме профспілка висуває та обстоює перед власником (роботодавцем) або його представником вимоги працівників щодо визначення форм і систем заробітної плати, розмірів їхніх окладів, доплат, надбавок, премій, винагород, заохочень і інших стимулюючих та компенсаційних виплат. Профспілка протистоїть роботодавцю щодо запровадження протизаконних штрафних санкцій до працівника.

Профспілкова організація на підприємстві контролює виконання роботодавцем взятих на себе зобов’язань та має право притягти його до відповідальності, якщо він не виконує колективний договір чи порушує трудове законодавство.

Якщо зарплату вчасно не виплатили, роботодавець зобов’язаний надати профспілці інформацію про наявність коштів на рахунках підприємства. Профспілка повинна усіма засобами боротися за своєчасну виплату зарплати – це одне з основних прав трудящих.

Не погоджуйся на виплату зарплати «у конверті»! Це позбавить тебе права на належну оплату при тимчасовій непрацездатності, відпустці, пенсійних виплат.

Профспілковий комітет також контролює підготовку та подачу документів, необхідних для призначення пенсій працюючим, надання пенсіонерам та інвалідам, які на ньому працювали, рівних можливостей щодо додаткових соціальних послуг та пільг, що діють на підприємстві.

Безпечна праця

Як профспілка може захистити тебе у разі порушення трудового законодавства, у т.ч. щодо забезпечення належних умов праці ?

Профспілка контролює дотримання на підприємстві трудового законодавства, у т.ч. щодо охорони праці. Її представника мають право безперешкодно відвідувати і оглядати робочі місця, пропонувати роботодавцю здійснити заходи для покращення умов роботи, а також проводити незалежну експертизу умов праці.

У разі виявлення загрози життю та здоров’я найманих працівників профспілка має право і повинна вимагати від роботодавця негайного припинення роботи як на робочих місцях, так і на підприємстві у цілому на час, необхідний для усунення загрози, причому з обов’язковою виплатою всієї заробітної плати на цей період.

Здоров’я та відпочинок

Як профспілка може захистити твоє здоров’я,
забезпечити твій культурний розвиток
та відпочинок?


Профспілка вправі домагатися:

- поліпшення умов праці;

- медичного обслуговування;

- забезпечення відповідних матеріально-побутових умов.

Профспілка має право перевіряти роботу установ торгівлі, громадського харчування або сфери послуг, які належать підприємству, а також закладів охорони здоров’я, дитячих садочків, гуртожитків та транспортних підприємств, які обслуговують працівників підприємства.
Профспілка організовує відпочинок і оздоровлення не тільки для своїх спілчан, але й для їхніх дітей. Вона вкладає значні фінансові кошти задля придбання батьками пільгових дитячих путівок до дитячих оздоровчих закладів в екологічно чистих регіонах України, організовує дітям новорічні свята. Вшановує працівників з нагоди професійних свят та значних подій у його житті, сприяє створенню у колективі комфортного морального-психологічного клімату.

Профспілка завжди прийде на допомогу і при життєвих негараздах в житті людини, підтримає тебе і морально і матеріально.

Навчись захищати свої права,
не будь байдужим до свого майбутнього!


Переваги члена профспілки:

- ти знатимеш свої права, гарантовані законами держави щодо: норм робочого часу і часу відпочинку, відпусток, безпечних умов роботи та гідної оплати праці;

- ти вмітимеш їх захищати перед роботодавцем;

- ти матимеш право на безоплатну юридичну допомогу та профспілкових адвокатів, якщо з тобою вчинили протизаконно;

- ти братимеш участь у заходах профспілок щодо відстоювання належних трудових прав працівників на національному рівні, справедливих тарифів на житлово-комунальні послуги, цін на газ та електроенергію;

- ти зможеш скористатися пільговими кредитами профспілкових кредитних організацій, отримувати матеріальну допомогу при важких життєвих обставинах;

- користуватимешся разом із своєю сім’єю на пільгових умовах майном профспілок – послугами спортивних споруд, будинків культури, підліткових клубів, дитячих оздоровчих та санаторних закладів.

Які додаткові гарантії мають
профспілкові активісти?


Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» гарантовано, що працівники підприємств, які обрані до профспілкових органів мають додаткові гарантії своїх прав. Їм не можна змінювати умови трудового договору, оплати праці, звільняти з роботи чи накладати дисциплінарне стягнення без згоди вищого профспілкового органу. Їм також надається додаткова відпустка тривалістю до 6 календарних днів на час профспілкового навчання із збереженням середньої зарплати за рахунок роботодавця.

Роботодавець підприємства зобов’язаний створити умови для діяльності профспілки.

Якщо ти сам не захистиш свої трудові права,
цього для тебе не зробить ніхто!
Приєднуйся до профспілки!
Ти потрібен профспілці – профспілка потрібна тобі

Департамент розвитку профспілкового руху


 


Карта
Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
КРАСНОСІЛЬСКІ ВІТРЯКИ
Всеукраїнський фестиваль
народної творчості, історії
та побуту

http://krasnosilvit.at.ua
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz