Минають дні, ідуть роки,
Життя листки перегортає,
А біль Афгану ‒ на віки
В душі чомусь не замовкає.
Афганська війна за дев’ять довгих років «вдягнула» в журбу тисячі материнських сердець. Багатотисячні людські втрати, стали наслідком недалекоглядної загарбницької політики радянського керівництва. На війну до Афганістану були відправлені воїни-інтернаціоналісти із нашого району.
Сьогодні, 15 лютого, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ з Афганістану у Гощі біля пам’ятного знаку воїнам-афганцям відбувся урочистий мітинг. Це місце стало священним для кожного: сюди, до пам’ятного знаку, аби вшанувати загиблих в Афганістані, щороку приходять не лише учасники бойових дій, ветерани, але й їхні діти та онуки, бойові побратими, нинішні військовослужбовці, молодь.
Згадав загиблих побратимів і звернувся з найкращими побажаннями до тих, то повернувся з пекла війни голова районної організації ветеранів війни в Афганістані Віталій Віюк. На мітингу виступили голова райдержадміністрації Юрій Ковальчук, голова районної ради Олександр Поліщук та вручили тридцятьом учасникам бойових дій відзнаки Президента України - пам'ятні медалі "25 років виведення військ з Афганістану".
Настоятель церкви Василя Великого отець Олег відправив молебень за загиблими в Афганістані та під час бойових дій на території інших держав, а присутні вшанували їхню пам’ять, хвилиною скорботного мовчання. Також на знак світлої пам'яті про героїв учасники мітингу поклали вінки та квіти до пам’ятника загиблих в Афганістані.
День афганця - урочистий і сумний, він завжди проходить зі сльозами на очах і з болем у серці. Живі ще матері тих, хто не повернувся з афганської війни. Стоять у парадному строю чоловіки, які в ті роки були хлопчаками і абсолютно не розуміли, за що вони борються. Багато залишилося тих, хто повернувся з тієї війни не тільки з покаліченими душами, а й з перевернутими долями.
Тож, свято шануймо подвиг тих, хто виконував державний наказ, ризикуючи своїм життям і здоров'ям. Ця війна - наша біль і наша трагедія.
|