Традиційно, кожного року 22 квітня вся планета святкує День Землі. Цей день вважаєтесь символічним оберегом нашого спільного дому, нашої планети.
Напередодні 20 квітня 2018 р в смт. Гоща на території біля річки Горинь бажаючі долучаються до суспільно-корисної акції "Берізки-2. Історія повторюється". Всього за кілька годин вони висадили понад дві тисячі молодих дерев. Фізичної роботи ніхто не уникав, всі трудилися в поті чола. Результат лише порадував. Садили дерева разом і з гощанцями і наші журналісти.
Сама ж історія свята - Деня Землі досить цікава. А розпочалося усе у далекому 1872 році , коли Джон Стерлінг Мортон ініціював обрати щорічний день, який буде повністю присвячений насадженню озеленення планети, його ідея припала до душі переважній більшості мешканців штату.
Через десять років у 1882 році уряд Небраска оголосив 22 квітня Днем Дерева, а ще через майже 100 років, у 1970 році цей день було перейменовано на День Землі і його почали відзначати по всій території Сполучених Штатів Америки.
У той же самий день в Нью-Йорку (США) учні шкіл та університетів разом із викладачами вперше провели святкування державного свята – Дня Землі, вони пропонували перехожим людям ознайомитись із ситуацією, щодо стану екології та вживати заходів з метою подолання цих проблем та усім разом приділити увагу насадженню нових дерев та озелененню навколишнього світу. Акція не пройшла не поміченою і наступного року у Сполучених Штатах Америки було засноване державне агентство, завдання якого було охорона навколишнього середовища, варто зазначити, що і зараз воно працює та підтримує контакти з колегами з різних країн світу, а також з України.
У 1990 році це свято стало Міжнародним. Тоді неймовірна кількість лоскутків тканини на яких були написи та малюночки було пронесено по планеті, потім з них створили прапор Землі, який мав площу 660 квадратних метрів та символізував прагнення всіх людей до збереження майбутнього планети.
Тоді і з’явилась ідея у охоронців природи зі Стенфордського університету назвати цей час 90-тих років “Десятиліттям навколишнього середовища». Ідея прийшлась до душі більше 120 країнам світу, а сорок з них вирішили спільними зусиллями провести акцію з метою збереження біологічного різноманіття.
Саме того року інформація про свято Дня Землі дійшла і до України, і вже у 1992 році ми стали відзначати цей день, як день захисту природного середовища та день заходів, щодо залучення населення до подолання екологічних проблем.
Саме цього дня мешканці Землі можуть допомогти рідній планеті шляхом наведення порядку в оточуючому середовищі, утилізації сміття та висадженню нових насаджень, а найголовніше всього на один день замінити звичний салон автомобіля на більш корисний вид транспорту, наприклад велосипед.
Різні країни святкують цей день відповідно до своїх традицій, в деяких можна почути на День Землі Дзвін Миру, який закликає людей захистити мир на планеті та зберегти красу нашого спільного дому. Також зазначають,що цей дзвін – це символ миру, спокійно життя та солідарності і дружби народів. А в іншому розумінні – це можливість закликати людей до дії з метою збереження життя на Землі! |