22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. Значення цього свята полягає не лише в історичному контексті, а насамперед у нашій готовності разом працювати на зміцнення в Україні принципів демократії і свободи, розвиток єдиного гуманітарного та інформаційного простору, поліпшення добробуту громадян.
Святкування до Дня Соборності України та річниці Акта Злуки розпочалося мітингом 22 січня у селищі Гоща, біля наріжного каменю. Саме на цьому місці згодом планується встановлення пам’ятника героям визвольних змагань - воїнам УНР та УПА, Небесній Сотні та учасникам українсько-російської війни.
Про сторінки історії нашої держави та факти, які стали підґрунтям становлення незалежної соборної демократичної України розповіли присутнім ведучі Анатолій Івасюк і Тетяна Берташ.
Поділився своїми роздумами і заступник голови РДА Тарас Гоменюк. "Історичний досвід постійно нагадує – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава. Лише за умови політичної й економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України у світі. Головний урок Дня Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила" - наголосив посадовець.
Звучали на заході милозвучні та бадьорі пісні про Україну у виконанні Ірини Макаренко та Віталії Кривицької, які створювали святковий настрій.
З нагоди величної події учасники заходу поклали квіти до каменю, де буде встановлено пам’ятник героям визвольних змагань, Небесній Сотні та учасникам українсько-російської війни.
Сьогоднішнє відзначення Дня Соборності повинно стати ще однією нагодою для об’єднання всього суспільства навколо стрижневої ідеї творення квітучої, незалежної, європейської України.
По завершенні заходу з нагоди Дня Соборності відбулась концертна програма за участю вихованців районного центру дітей, юнацтва та молоді.
|