Кажуть, що краєзнавці – це особливі люди, що поєднують минуле та сьогодення. Тому свято музейників виходить далеко за формат професійного, його значення свідчить про зрілість і духовний розвиток нації. І саме 18 травня світова спільнота, а це більше ніж 150 країн світу, відзначають День музеїв. З нагоди Міжнародного дня музеїв минулої п’ятниці на подвір’ї історико-краєзнавчого музею села Бочаниця відбулося традиційне свято народних умільців і майстрів «Музейні гостини».
У тому, що історія села зібрана воєдино, дбайливо зберігається у кімнатах музею та постійно пропагується, велика заслуга Ніни Савівни Буркалець. Мережкою життя переплелися педагогічна діяльність, у минулому директорка школи, відмінник освіти 1981, 1986 років та музейна справа, що стала її покликанням. У кожному дитячому серці залишається вогник її знань, пізнання добра, що дарує Ніна Савівна протягом 56 років педагогічної діяльності.
Ідею створення музею Ніна Буркалець виношувала роками, вивчала архівні матеріали та дослідження, збирала спогади старожилів села. Таку творчу ініціативу підтримав і місцевий краєзнавець, історик Микола Бондарець, а ще до гарної справи долучилися педагоги, учні, жителі села. Першими музейними експонатами стали речі побуту та домашнього вжитку односельчан. 17 листопада 2005 року ласкаво відчинилися двері музею. Згодом, у 2009-му році, музею було присвоєно звання "зразкового історико-краєзнавчого музею".
Нині історико-краєзнавчий музей - це гордість району, унікальна скарбничка минувшини, що містить 14 тематичних розділів, безліч експонатів. Стараннями однодумців музейної справи виставкові матеріали музею постійно оновлюються, поповнюються музейні фонди, з’являються нові стенди, тематичні виставки. Наразі відкрито експозицію, присвячену героям нашого часу: Небесній Сотні та односельчанам, котрі боронять незалежність України на сході нашої держави. Новими рядками вписано імена героїв-односельчан. Цю сторінку експозиції особливо трепетно розповідає відвідувачам музею екскурсовод Аліна Кінах, яка є донькою Сергія Кінаха, учасника АТО. "Мій татусь був мобілізований до лав Збройних Сил України рік тому. Служив неподалік селища Мар’їнка Донецької області, нині знаходиться на реабілітації. Я щиро мрію, щоб в Україні якнайшвидше запанував мир, щоб мій батько та всі військові повернулися з війни живі і здорові», - розповіла семикласниця Аліна.
На масовому заході присутніх привітали голова районної адміністрації Юрій Ковальчук та голова районної ради Олександр Поліщук. Зокрема, Юрій Дмитрович зазначив, що наше минуле, сьогодення і майбутнє тісно пов’язані між собою, історія дає можливість пізнати самих себе, показує нам, яке глибоке коріння має життя. Ініціаторам та організаторам свята, учасникам АТО та героям-афганцям села Бочаниця вручено Подяки райдержадміністрації та районної ради.
Учасники заходу мали змогу наповнити свої серця добрими емоціями святкового дійства, в якому взяли участь талановите подружжя Віктора та Оксани Музичуків, народний аматорський ансамбль української пісні «Веселі свашки» (кер. – Людмила Калюжна), танцювальні колективи Гощанської районної школи мистецтв - «Мері» (кер. - Алла Цимбалюк) та колектив «Вишеньки-черешеньки» (кер. – Оксана Степанюк). Свої музичні вітання дарували дует у складі Руслани Цимбалюк та Володимира Кравчука. Інструментальний твір «Шлях додому» виконали Артем Кінах та Вадим Федчук (керівник Антон Гончаров). Підтримували глядачі оплесками виступ юних учасників Юлії Ткачук та Марії Шевчук, Дарини Гринюк та Тетяни Пасько. Пройняла гостей свята своїм неймовірним декламуванням вірша «Моє село – колиска мого роду» Марина Партолюк.
Свято дивувало різнобарв’ям виставкових експозицій народних умільців, де були представлені вироби з бісеру, металу, витинанки з паперу, вишиті рушники, подушки та картини. На святі бажаючим пропонували можливість участі у різноманітних майстер-класах.
Тож, щиро вітаємо із святковим днем усіх, хто причетний до музейної справи, хто продовжує збагачувати духовну спадщину Гощанського краю. Спілкуймося і шануймо один одного, повертаймося до наших витоків, адже що може бути ціннішим за збереження традицій нашого роду!
|