На регіональному відкритому фестивалі “Бурштиновий шлях”, що відбувся 26 червня, учасники народного аматорського ансамблю української пісні «Веселі свашки» гідно представили Гощанщину.
Поєднавши туристичну подорож із народними талантами, щирою гостинністю, а ще неповторним колоритом, організатори фестивалю - Володимирецька райдержадміністрація, районна рада, відділ культури і туризму, виплекали унікальний етно-тур-фестиваль “Бурштиновий шлях”. Саме за їх задумом, захід проходить на базі одного з туристичних об’єктів області – вузькоколійної залізниці Антонівка-Зарічне - єдиної на Рівненщині (дата заснування орієнтовно 1895 рік). Тепловоз, або як місцеві люди називають його “кукушка”, з тридцятилітньою експлуатацією ще й досі використовуються в обслуговуванні залізниці, і є справжнім відкриттям для любителів раритетної техніки та цінителів історії.
Отож, п’ятий регіональний відкритий Етно-тур-фест „Бурштиновий шлях” розквітнув розмаїттям талантів, дивував яскравими ідеями. До речі, у планах організаторів, заплановано щороку презентувати одну із шістнадцяти станцій та зупинок. Кожна з них має чим здивувати туристів.
У рамках фестивалю сцена села Антонівки гостинно приймала близько тридцяти колективів з усієї області. Програма для гостей свята тривала впродовж трьох днів. Включала виступи аматорів, виставку-ярмарку народних ремесел, різноманітні майстер-класи, презентацію страв місцевої кухні “Поліська гостина”, а ще бажаючі мали можливість помандрувати вузькоколійкою до села Біле, де знаходиться мальовниче озеро, побачити урочище «Підкова», відвідати палац Красіцьких.
Особливо приємно, що саме з Гощі народний аматорський ансамбль української пісні «Веселі свашки» (керівник Людмила Калюжна) своїм виступом додали запального настрою присутнім, виконавши динамічні пісні. Під час виконання однієї з них «Про кума», місцеві панянки та учасники дійства запросили до танцю гостей, серед яких були: нардеп Василь Яніцький, Роман Гошовський, заступник директора РАЕС, Микола Кушнір, голова Рокитнівської райдержадміністрації. Публіка ще довго не відпускала артистів зі сцени, подарувавши їм гучні оплески та овації.
Участь аматорів Гощанщини на фестивалі - яскраве свідчення культурного обміну в межах області, оскільки й аматори з Володимирця є неодноразовими учасниками обласного фестивалю народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки», що є традиційним для Гощанського Погориння.
|